Technologické hračky pre športových geekov

Šport to už dávno nie je len tvrdá drina a hodiny a hodiny strávených na tréningu. Do vrcholového športu už najnovšie technologické hračky a vychytávky prenikli už dávno. Pomáhajú profesionálnym športovcom k lepším výkonom a maximálne zefektívňujú ich prípravu. Čoraz častejšie sa však nižšie verzie špičkových pomôcok dostávajú aj na trh pre bežných smrteľníkov.

Chytré čidlo pre golfistov

Senzor na rukavici od spoločnosti Zepp Lab pomáha všetkým hráčom golfu zlepšiť uchopenie palice, sklon, silu a rýchlosť. Súčasťou maličkého asi 2 cm veľkého zriadenia je merač rýchlosti aj dva gyroskopy, ktoré bezdrôtovo prenášajú informácie do online aplikácie.

Tréningová maska

O význame dýchania nie je treba viesť dlhé diskusie. Nekonečný tok čerstvého vzduchu je nevyhnutný pre život ako taký. Pri športe sa potreba prísunu kyslíku ešte zvyšuje. Správne dýchanie je zvlášť pri aeróbnych športoch ako je napríklad beh, je jedným zo základných pilierov úspechu. Špeciálna tréningová maska pomáha kontrolovať dýchanie a naučí vás ako správne a dostatočne dýchať v jednotlivých fázach behu.

Fitness senzory a trackery

Kontrola výkonu, tepovej frekvencie, krvného tlaku, teploty, či ďalších parametrov vám poskytne dokonalý obraz o tom, ako vaše telo počas tréningu reaguje a umožňuje vám nastaviť plán tak, aby bol pre vaše telo optimálny. Uľahčujú tak dosiahnutie cieľov oveľa rýchlejšie a jednoduchšou cestou. Či už ide o zlepšenie kondície, chudnutie, či budovanie svalovej hmoty. Kvalitné senzory prenášajú dáta online do príslušnej aplikácie, ktorá zaznamenané výsledky analyzuje a odporučí vám úpravy v rámci tréningového plánu.

Krokomery

Krokomery sú veľmi jednoduché prístroje, ktoré môžete mať pri sebe počas celého dňa. Tie najjednoduchšie modely sú veľké len pár centimetrov a poľahky ich umiestnite na opasok. Počas celého dňa zaznamenávajú vašu aktivitu. Máte tak prehľad o tom, koľko za deň vykonáte krokov – a to nielen počas športu, ale tiež pri bežných aktivitách, ako je cesta do práce, upratovanie, či prechádzka po meste.