Bratislava v lete každoročne ožíva výjazdami inlinistov

Stalo sa už takmer tradíciou, že počas leta môžete v uliciach Bratislavy stretnúť veľkú skupinu korčuliarov na inlinoch. Z akcie hŕstky nadšencov tohto obľúbeného letného športu sa postupne vybudovala jedna z najväčších letných športových aktivít, na ktorú vyrážajú celé rodiny.

Inline korčule sa v Bratislave, no nielen tam, tešia v letnej sezóne stále mimoriadne vysokej obľube. Je to šport, ktorý podporuje vytrvalosť, kardiovaskulárny systém, zlepšuje dýchanie, podporuje chudnutie a krásne formuje postavu. Navyše je veľmi dynamický. Preto si v ňom nájdu to svoje tak páni, ako aj dámy. Vyraziť v lete na kolieskové korčule je jednoducho stále trendy.

Obľúbenú trasu po nábreží v posledných rokoch dopĺňa práve podujatie Bratislava inline, ktoré sa teší podpore verejnosti, aj mesta ako takého. Počas celých letných prázdnin sa môžu korčuliari, a po novom tiež cyklisti, pridať každý piatkový večer k organizovanej skupine, ktorá postupne prechádza mestom po cestách, na ktorých by inak inlinisti za bežnej premávky doslova riskovali život. Počas podujatia je však trasa bezpečná vďaka sprievodu mestskej polície. Navyše sa o skupinu starajú zdravotníci aj skupina 40 takmer profesionálnych korčuliarov – členov inline tímu, ktorý túto tradíciu založili.

Podujatie je otvorené pre začiatočníkov aj pokročilých korčuliarov. Trasy sú s rôznou náročnosťou a v hre nie je žiadna výhra. Jazdí sa len tak – pre radosť a dobrý pocit. V každom prípade je však treba dbať na bezpečnosť. Vo veľkej skupine sa ľahko môže stať, že niekto zakopne a strhne so sebou aj jazdcov okolo seba. Preto v žiadnom prípade nie je na mieste vynechať potrebné vybavenie – chrániče a prilbu. Pre vlastnú bezpečnosť, aj bezpečnosť ostatných účastníkov.

Táto milá aktivita sa z Bratislavy šíri aj do ďalších miest na Slovensku. Korčuliari sa stretávajú podobným spôsobom, hoci v o niečo menších skupinách taktiež v Pezinku, Trnave, či na súťažnom okruhu Slovakia Ringu. Je možné, že už v nasledujúcej sezóne sa pridajú aj ďalšie mestá a mestečká, aby svojim obyvateľom ponúkli možnosť takého zdravého a radostného vyžitia.