Ikona bieleho baletu sa rozlúčila s klubom, zamierila do Juventusu

Tridsaťtriročný futbalista brazílskeho pôvodu, ktorý bol po celých deväť rokov pravdepodobne najznámejšou tvárou Realu Madrid, sa s týmto klubom rozlúčil. Pre mnohých to bolo naozaj nemilé prekvapenie. Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, ako znie jeho plné meno, po svojom odchode zamieril do ďalšieho prestížneho klubu. Jeho domovom sa stal Juventus Turín.

Správa obletela svet a zarmútila pravdepodobne všetkých fanúšikov popredného španielskeho klubu. Okamžite sa začalo špekulovať o dôvodoch tohto kroku. Objavili sa informácie, že jeho motiváciou bolo vysoké daňové zaťaženie, ale tiež nedodržanie sľubov o novej zmluve zo stranu Realu Madrid, ako aj konkurencia v podobe Neymara a istá nevraživosť medzi týmito hráčmi. Neymarov honorár bol údajne ďaleko vyšší, ako Ronaldov. Ten sa cítil sklamaný a dotknutý tým, že mu Real nechce priznať zásluhy a odmeny, ktoré mu podľa vlastného názoru najmä za výkony v Champions League náležia.

Vedenie Realu Madrid prostredníctvom prezidenta klubu Ferentino Peréza nakoniec vyhlásila, že jediným dôvodom Ronaldovho odchodu boli osobné dôvody a že k jeho odchodu došlo po vzájomnej dohode. Podľa prezidenta Realu bol o Ronalda záujem aj z iných klubov, no nikto za neho neponúkol vyššiu sumu, než Juventus Turín.

Za prestup špičkového futbalistu zaplatil Juventus Turín odstupné 100 miliónov EUR. Cristiano Ronaldo uzavrel s klubom zmluvu na štyri roky, pričom jeho ročný honorár bude 30 miliónov EUR po zdanení. Je však zrejmé, že kupujú kvalitu. Veď za deväť rokov v Reale Madrid sa stal jeho najlepším kanonierom v histórii. Odohral celkovo 438 zápasov, v ktorých nastrieľal celkovo 451 gólov. Nehovoriac o tom, že je jednou z najhodnotnejších športových osobností vôbec a k Juventusu pritiahne nepochybne pozornosť nových fanúšikov.

Od leta 2018 je teda miláčik fanúšikov novým kolegom Dybalu, Khediru a Keana. Aj v tomto talianskom klube začal svoju púť úspešne. V doterajších štyroch zápasoch, kde odohral spolu 360 minút, sa mu podarilo už 12-krát vystreliť na bránu a z toho 2-krát skórovať.