Slovenská metropola ponúka milovníkom nakupovania nepreberné množstvo možností. A to platí aj v prípade nakupovania športových a hobby potrieb. Ak hľadáte to správne miesto pre nákup vybavenia pre šport, turistiku, či voľný čas, potom je vhodné urobiť si vopred malý prieskum. Inak riskujete, že behaním po rôznych predajniach v rôznych mestských častiach strávite celé dni.

Ak chcete ušetriť čas, potom vaše kroky pravdepodobne zamiera do niektorého z nákupných centier. Na výber máte hneď niekoľko možností – či už zamierite do Avionu, Auparku, do Eurovea, Centrálu, Polusu, či Bory Mallu, v každom z týchto centier nájdete hneď niekoľko možností, kde nakúpiť vybavenie pre šport a voľný čas.

V mnohých nájdete aj zastúpenie predajní tej istej siete. Má to istú výhodu v tom, že ak si vyhliadnete tovar, ktorý v danej predajni práve nemajú – či už vôbec alebo vo vašej veľkosti, dokážu vám na mieste overiť dostupnosť v inej predajni a v ideálnom prípade tovar zarezervovať.

Drobnou nevýhodou športových a hobby predajní vo veľkých nákupných centrách býva z času na čas kvalita personálu. Vzhľadom na to, že predajcovia musia obvykle obslúžiť zákazníkov v rôznych oddeleniach, len ťažko môžete očakávať, že budú špičkovými odborníkmi na bicykle, posilňovacie stroje, tenisky, lyže, tenisové rakety, stany, rybárske prúty, aj kolieskové korčule súčasne. Trpezlivosť však ruže prináša. Aj v tomto prípade tak môžete s trochou šťastia naďabiť na obchodníka, ktorý vám dokáže odborne pomôcť.

Túto nevýhodu eliminujú menšie kamenné predajne, ktoré sú obvykle špecializované len na určitú oblasť. V nich máte istotu, že predajcovia majú celú oblasť v malíčku a ochotne s vami preberú všetky vaše potreby, len aby ste našli to najlepšie riešenie. Ide zvyčajne o malé obchodíky, ktoré nájdete v rôznych častiach mesta a v ktorých vládne často priam rodinná atmosféra. Nevýhodou je fakt, že sú ťažšie dostupné. Jednoducho nie sú tak na očiach.

Nech už sa rozhodnete tak či tak, poobzerajte sa najskôr po referenciách a skúsenostiach iných kupujúcich. Je to pre každý obchod najlepšia vizitka.