Petržalka je čo do počtu obyvateľov najpočetnejšou mestskou časťou Bratislavy. Oblasť na južnej strane Dunaja je dokonca najhustejšie obývanou oblasťou na Slovensku. Je logické, že v tejto štvrti s viac ako sto tisíc obyvateľmi sa nájde aj množstvo príležitostí a miest, kde nakúpiť športové a hobby potreby.

Tou najjednoduchšou cestou je vybrať sa do nákupného centra. V Petržalke ich je hneď niekoľko – môžete sa rozhodnúť pre Aupark, ktorý sa profiluje ako centrum štýlových nákupov, či do neďalekej Danubie. Tým však možnosti pre milovníkov rôznych športov v rámci Petržalky ani zďaleka nekončia.

V tejto oblastí nájdete viac ako 20 obchodov s rôznym zameraním. Samozrejmosťou je prítomnosť veľkých sieťových športových obchodov. Tie nemôžu ani v Petržalke chýbať. Okrem nich sú tu však aj menšie obchodíky a bazáre, kde nájdete športové a hobby potreby aj športy, ktoré dnes nepatria na Slovensku k tým najmasovejším.

Práve v Petržalke tak môžete nájsť napríklad špecializovaný obchod s golfovým vybavením, v ktorom nájdete skutočne všetko – od golfových loptičiek, cez oblečenie až po golfové palice a vaky.

Na svoje si prídu aj vodáci. Na Jasovskej sa nachádza obchod, ktorý sa špecializuje na vodácke potreby – kajaky, pádla, záchranné vesty, prilby, i vodácke oblečenie. Navyše práve tento obchodík funguje tiež ako požičovňa, preto ak si chcete vodácke športy len vyskúšať, môže byť pre vás skvelým riešením.

V Petržalke sa okrem iných nachádza aj bazár a opravovňa lyží, viacero obchodov so športovým oblečením a obuvou, ako aj obchodov so športovou výživou a doplnkami.

Celkom osobitú kategóriu tvoria predajne pre hobby a voľný čas. Aj tých je v južnej mestskej časti Bratislavy neúrekom. Odhliadnuc od nákupného centra pre záhradkárčenie a vylepšenie domácnosti, nájdete v Petržalke viacero špecializovaných obchodov. Práve v tejto mestskej časti môžete nájsť predajne pre turistiku, špeciálnu predajňu s rybárskymi potrebami, obchod s potrebami pre modelárov, ako aj nespočetné množstvo obchodov s kreatívnymi a umeleckými potrebami.