Online bazáre sú skvelou cestou, ako nájsť vytúžený tovar za zlomok pôvodnej ceny. Ak teda hľadáte spôsob, ako uľaviť rodinnému rozpočtu, sú práve tieto stránky tým pravým miestom pre vás. V bazároch totiž nájdete všetko – od akvaristických potrieb až po vodácke potreby. Stačí sa naučiť pár trikov, ako sa v bazároch orientovať a ako na nich nakupovať, aby ste našli to pravé pre vás a naozaj získali práve to, po čom túžite.

Vyberte si správnu kategóriu

Bazáre sú obvykle prehľadne kategorizované podľa oblastí ponúkaných tovarov. Pokiaľ práve teraz nehľadáte špecifický výrobok a jednoducho chcete vedieť, čo je práve v ponuke a za akých podmienok, skúste to práve touto cestou.

Skúste to cez kľúčové slová

Ak naopak hľadáte istú konkrétnu vec, potom je pre vás lepšou cestou vyhľadávanie. Nezabúdajte, že bazár nie je to isté ako online obchod predajcu a že oficiálny názov produktu nemusí presne zodpovedať názvu zadanému v uverejnenom inzeráte. Nevzdávajte to, ak sa vám nepodarí nájsť, čo hľadáte na prvý raz. Jednoducho vyskúšajte inú kombináciu kľúčových slov.

Použite filtre pri hľadaní

Svoje hľadanie v kategóriách aj vo vyhľadávaní môžete obvykle spresniť za použitia filtrov. Tými najbežnejšími je obmedzenie cenového rozsahu, či zoraďovanie podľa aktuálnosti inzerátu. Ale pozor – pri nakupovaní v online bazároch pre vás môžu byť staršie inzeráty dokonca ešte zaujímavejšie. Ak sa predajcovi dlhšie nepodarilo vec predať, môže byť naklonený k vyjednávaniu. Nezabúdajte prihliadnuť ani na lokalitu predaja. Náklady na dopravu môžu konečnú cenu ovplyvniť vo váš neprospech.

Pozor na príliš pekné fotografie produktov

Vyberajte inzeráty s reálnymi fotografiami ponúkaných výrobkov. Produktové fotografie stiahnuté z webu sú síce profesionálne nafotené a nepochybne krajšie, než fotky z garáže či záhrady, ale len málo toho povedia o reálnom stave tovaru. Zvlášť ak v inzeráte stojí, že ide o tovar použitý.

Pokúste sa nadviazať komunikáciu s predajcom

Ak máte otázky a pochybnosti, pokúste sa predajcu kontaktovať. Seriózny predávajúci vám v záujem dobrého a úspešného obchodu na všetky otázky rád odpovie.