Ak zvažujete nákup nových lyží, stanu, trackingového vybavenia, lopty, činiek, alebo cyklistickej prilby, máte na výber z dvoch základných možností – alebo sa vyberiete do niektorého z kamenných obchodov, alebo to vyskúšate online. Skvelou stratégiou je tiež obe tieto varianty skombinovať. Pozrieť si výrobok v kamennej predajni na živo, vyskúšať ho a potom pohľadať vo vhodnom online obchode. Nakupovanie športových potrieb cez internet má totiž niekoľko výhod, ktoré vás určite nenechajú chladným.

Je to lacnejšie

Až 71% kupujúcich celosvetovo tvrdí, že ceny na internete sú nižšie, než v kamenných predajniach. Je to logické – v cenách sa nemusí premietnuť prenájom obchodných priestorov, ani mzdy predajcov. Navyše online predajcovia sú si vedomí veľkej konkurencie, ktorej v tomto prostredí musia čeliť. Prejsť z jedného online obchodu do druhého je jednoduchšie, než utekať z Petržalky do Dúbravky. Preto online obchody nepracujú s extrémne vysokými maržami a navyše vám poskytujú často zaujímavé zľavy, bonusy a výhody pre verných nakupujúcich.

Je to pohodlnejšie

Stačí len niekoľko klikov a tovar bude na ceste k vám. Bez toho, aby ste vôbec vytiahnuť nos z domu. Jednoducho si počkáte na dodanie tovaru v pohodlí domova. A než sa vôbec rozhodnete k tomuto kroku, môžete bez strácania času cestovaním a tlačenicou v obchodoch, navštíviť desiatky online predajní v ten istý deň.

Máte viac možností na výber

Sortiment v online obchodoch je takmer nekonečný. Žiadna kamenná predajňa nemôže mať vystaveného a uskladneného toľko tovaru, koľko ho môžete nájsť hoc aj v jednom online obchode. Máte teda oveľa širšie možnosti výberu, nech už sa rozhodnete kupovať čokoľvek.

Recenzie a referencie

V kamennom obchode sa spravidla nepristavíte pri inom kupujúcom. Nepýtate sa ho na jeho skúsenosti s tým a tým výrobkom. Nielenže sme si odvykli sa baviť s cudzími ľuďmi, ale často ani nemáte takú možnosť, pretože ten, koho by ste sa opýtať chceli si výrobok kúpil pred tromi mesiacmi. Na internete to neplatí. Recenzie sú skvelá cesta ako zistiť, či je vaša voľba správna.