Online obchodovanie nie je žiadnou novinkou. Dnes ho považujeme za úplnú samozrejmosť. Jeho história však nie je tak dlhá, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Vedeli ste, že celkom prvý online obchod bol verejnosti predstavený až v roku 1994? O rok neskôr ho nasledovali značky, ktoré pretrvali až dodnes – Amazon a eBay.

Dnes sa je možností, kde a čo nakupovať online, takmer nekonečné množstvo. Na internete nakúpite doslova čokoľvek – od potravín, cez oblečenie, domáce potreby, kozmetiku, vybavenie do kancelárie, domácnosti, elektroniku, až po hračky a umelecké diela.

Nakupovanie cez internet je jednoducho IN. Je to jednoduché, rýchle a pohodlné. To sú hlavné dôvody, prečo objem transakcií realizovaných cez web každoročne rastie. Len v Spojených štátoch nakupuje cez internet ročne viac ako 200 miliónov ľudí, ktorí nakúpia tovar za viac ako 350 miliárd dolárov.

Dôvody, prečo nakupovať online sú teda zrejmé – pohodlie, bezpečnosť, možnosť vyberať z rôznych obchodov, možnosť porovnávať ceny, možnosť neobmedzovať sa hranicami mesta či krajiny a nakupovať po celom svete bez toho, aby ste museli niekam cestovať, ako aj dodanie tovaru až domov. No v prvom rade – na internete nájdete tovar často za oveľa lepšie ceny, než z kamenných predajniach. Potvrdzuje to až 71% kupujúcich.

Internet je však nielen miestom skvelých nákupov, ale aj predajov. Kde je dopyt, tam je ponuka. Okrem veľkých značiek a oficiálnych online obchodov, ponúka online prostredie priestor príležitosť predať nepotrebný tovar aj bežným smrteľníkom. Práve pre tento účel sú určené stránky bazárov a aukcií. Na nich jednoducho umiestnite inzerát a ponúknete veci, ktoré vám doma len zaberajú priestor.

Nielenže sa takto zbavíte toho, čo vám už doma prekáža, ale môžete takto môžete získať zopár EUR navyše. A veciam zo svojej domácnosti dávate príležitosť získať nový život u ďalšieho majiteľa. Je to teda aj ekologické. Veď inak by vaše veci pravdepodobne skončili v najbližšom smetiaku.